وضع بازار نفت در روزهای پایانی سال ۲۰۱۸ میلادی نشان می‌دهد در سال آینده میلادی نیز باید منتظر نوسان‌های شدید باشیم.

سال ۲۰۱۸ برای قیمت نفت مثل یک سواری با ترن هوایی بود، بالا و پایین را همه انتظار دارند ولی پیچ‌ها و چرخش‌ها در این سال استثنایی بودند.

سال ۲۰۱۸ سال پرتلاطمی برای صنعت نفت بود که طی آن قیمت نفت برنت از ۶۶.۸۷ دلار در نخستین روز سال به رکورد ۸۶.۲۹ دلار در اوایل اکتبر صعود کرد و سپس در اواسط نوامبر تا مرز ۶۶.۲۸ دلار عقب نشست و در واقع به نقطه اول خود بازگشت و پیش از کریسمس در سطح ناامیدکننده ۵۴.۱۰ دلار در هر بشکه بسته شد.

کمیته اقتصاد مقاومتی مجلس شورای اسلامی با انتشار یک گزارش سیاستی، ۵ راهکار جهت ایجاد تسهیل و رفع موانع در تامین مالی پروژه های بالادست نفت و گاز از طریق سرمایه های مردم ارائه کرد.

«بنزین خشک است و اگر از مکمل استفاده نکنید، برای موتور خودرو مشکل ایجاد می‌شود.» این یکی از بهانه‌هایی است که در برخی از جایگاه‌های عرضه سوخت، با تکیه بر آن، مکمل‌هایی را در باک خودرویتان می‌ریزند و بابت آن گاهی هزینه‌ای تا 125 هزار تومان از شما دریافت می‌کنند. در صورت مشاهده چنین تخلفی به کجا گزارش می‌دهید؟

حلقه فشارهای آمریکا علیه ایران روز به روز تنگ‌تر می‌شود و این کشور به‌طور جدی تحریم خرید نفت از ایران را دنبال می‌کند. دولت ترامپ برای رسیدن به این هدف دو مسیر را همزمان دنبال می‌کند، از سویی وزارت خارجه این کشور هفته گذشته با ارسال نمایندگانی به سراسر جهان تلاش کرد مشتریان نفتی ایران را با خود همراه کرده و آنها را به توقف خرید نفت از ایران راضی کند و از سوی دیگر مذاکرات خود با تولیدکنندگان نفت برای افزایش تولید و پر کردن جای خالی ایران در بازار نفت را ادامه داد.

لیستی ۶۶ بندی از کالاهای ساخت داخل مورد استفاده در صنعت نفت جمع آوری شده که دولت به منظور حمایت از تولید آنها، واردات کالای مشابه را از خارج از کشور ممنوع اعلام کرده است.

مسئولیت اجتماعی شرکتی (Corporate Social Responsibility) مجموعه وظایف و تعهداتی است که شرکت بایستی در جهت حفظ، مراقبت و کمک به جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کند، انجام دهد.

مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها در پیوند با مسئولیت شرکت در برابر جامعه، انسان‌ها، و محیطی است که شرکت در آن فعالیت می‌کند و این مسئولیت از جستارهای اقتصادی و مالی فراتر می‌رود و شامل فعالیت‌هایی است که فراتر از منافع سازمان و آن چیزی است که قانون بایسته می‌دارد.

مطلبی که در ادامه خواهید خواند پنجم خردادماه سالروز کشف نفت در خاورمیانه در شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا) منتشر شد.

۱۱۰ سال از زمانی که نخستین بار نفت ایران در عمق ۳۶۰ متری سطح زمین از چاه شماره یک مسجد سلیمان در منطقه نفتون فوران کرد، گذشت. پنجم خردادماه یادآور حماسه‌ای است که کارگران غیور نفت در مسجدسلیمان برای حفظ و صیانت از منابع ملی ایران آفریدند.

مطلبی که در ادامه خواهید خواند مربوط به مصاحبه ای است که در روز دوشنبه 31 اردیبهشت 1397 از طریق خبرگزاری دانشجویان ایران "ایسنا" منتشر شد:

در میان انبوه اخباری که از مفاسد گوناگون اقتصادی در دولت نهم و دهم در سال‌های اخیر منتشر شده است، گم شدن یک دکل نفتی خبری نیست که بشود به راحتی از کنارش عبور کرد. دکلی با هزار تن وزن و کلی تجهیزات طبق اسناد و مدارک با پرداخت۸۷میلیون دلار خریداری شد اما هرگز وارد ایران نشد.

صفحه1 از4

شرکت بازاریابی سوتر

گروه بازاریابی و فروش سوتر، با تکیه بر دانش و تجربه حضور بالغ بر یک دهه کارکنان خود در صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور عزیزمان ایران، هم اکنون آماده ارائه هرگونه خدمات بازاریابی و فروش به واحدهای فعال در این صنعت، از تولیدکنندگان (سازندگان) و تامین کنندگان کالا تا پیمانکاران و در نهایت کارفرمایان و بهره‌برداران محترم می‌باشد.

تماس با سوتر

تهران، خیابان خرمشهر، خیابان عشقیار، پلاک 104، واحد 522266998 - 02189786971 - 021