شیوه های دعوت مخاطب به بازدید از غرفه نمایشگاهی

شنبه, 05 اسفند 1396

با نزدیک شدن به برگزاری بیست و سومین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران، سعی میکنیم در مقالات آتی هربار یکی از مباحث اثر گذار در برگزاری رویدادهای اینچنینی را موشکافانه تر بررسی کنیم با این  هدف که کمک کنیم حضور شما در نمایشگاه یاد شده بیشتر از سالهای گذشته مثمر ثمر واقع شود.

مبحثی که امروز به آن می پردازیم، پیرامون چگونگی فراخواندن مشتری یا مخاطب به بازدید از غرفه نمایشگاهی شماست.

برای این منظور در ابتدا انواع افراد مراجعه کننده به غرفه های نمایشگاهی شرکت ها را به شرح زیل دسته بندی کنیم:

الف- مشتری هایی که شما را نمی شناسند ولی شما ایشان را می شناسید

این دسته از مشتریان عموماً مدیران ارشد و یا میانی سازمانهای شناخته شده هستند که افراد زیادی از شرکت های مختلف – و بعضاً رقیب- در صدد جذب ایشان و معرفی محصولات و یا خدمات شرکت خود به ایشان هستند.

روش مرسوم معرفی برای این دسته از مخاطبان، پس از شناسایی ایشان،  تهیه و ارسال کارت دعوت به صورت چاپی و یا الکترونیک است. اما این روش در صورتی موفق عمل خواهد کرد که در این دعوت تفاوتی با سایر دعوت کنندگان قائل شده باشید. چرا که این افراد عموماً کارت دعوتهای بسیاری در این رابطه دریافت کرده اند. پس اگر در نحوه دعوت شما ارزش یا امکانات ویژه ای برای ایشان در نظر گرفته نشده باشد احتمال اینکه فرد مورد نظر هرگز برای بازدید از غرفه شما ترغیب نشود اصلاً دور از ذهن نخواهد بود.

اینکه چه روشهایی را می توان برای اثرگذار تر کردن دعوت خود در نظر گرفت در وهله اول بستگی به خلاقیت و امکانات شرکت میزبان دارد. کارشناسان شرکت سوتر نیز راهکارهای زیادی را در این زمینه و سایر زمینه های برگزاری رویدادها میتوانند به شما ارائه دهند.

اگر در لیست مدعوینتان این دست افراد زیاد وجود دارند توصیه ما به شما این است که علاوه بر خلاقیت به خرج دادن در شیوه دعوت این افراد، در انتخاب محل غرفه خود نیز دقت کنید. بهتر است فضای غرفه نزدیک به سالنهایی باشد که امکان رفت و آمد این افراد به آنها بیشتر است. در اینصورت احتمال اینکه در مسیر خود به غرفه شما هم سری بزنند بیشتر خواهد بود.

ب- مشتری هایی که شما را می شناسند و شما نیز ایشان را می شناسید

این دسته از مشتریان کسانی هستند که پیش از این سابقه همکاری با شرکت شما را داشته اند و هر دو طرف کم و بیش با یکدیگر آشنایی دارند.

دعوت از این افراد کمی ساده تر است. کافیست دعوتنامه از طرف مقام رسمی هم تراز ایشان در شرکت شما برایشان ارسال گردد و در پی آن تماس تلفنی از جانب منشی شرکت جهت هماهنگ کردن و مشخص کردن زمان تقریبی بازدید ایشان در زمانی که خود فرد دعوت کننده حتماً در غرفه حضور داشته باشد، با احتمال زیادی منجر به حضور فرد مورد نظر در غرفه شما خواهد شد.

ج- مشتری هایی که نه آنها شما را می شناسند و نه شما آنها را

این دسته از بازدید کنندگان به اصطلاح بازدید کنندگان بالقوه خوانده می شوند و ممکن است در آینده به یکی از مشتریان خیلی خوب شرکت شما تبدیل شوند. پس صلاح نیست که جذب این افراد به غرفه را نادیده بگیرید.

بهترین شیوه دعوت از این افراد، استفاده از تبلیغات است. اجرای تبلیغات محیطی در محل خود نمایشگاه مثل تبلیغات رادیویی، توزیع تراکت در محلهایی دور تر از محل قرارگیری غرفه و نزدیک به درب های ورودی یا سالنهای پربازدید، تبلیغ برر روی بیلبوردهای داخل و اطراف نمایشگاه، روزنامه ها و مجلات مرتبط، و حتی ارسال پیامک انبوه برای بازدید کنندگان تنها بخشی از روشهایی هستند که منجر به معرفی شما به مشتریان بالقوه و جذب ایشان به بازدید از غرفه شما خواهد شد.

روشهای گفته شده تنها روشهای دعوت یا جذب مخاطب به غرفه شماست. اینکه چگونه این دعوت منجر به صرف وقت مخاطب در غرفه شما با موضوع " نگهداشت" مخاطب در غرفه، احتمالاً طی مقالات آتی بررسی خواهد شد.

  • نگارش: تیم تولید محتوای شرکت سوتر

شرکت بازاریابی سوتر

گروه بازاریابی و فروش سوتر، با تکیه بر دانش و تجربه حضور بالغ بر یک دهه کارکنان خود در صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور عزیزمان ایران، هم اکنون آماده ارائه هرگونه خدمات بازاریابی و فروش به واحدهای فعال در این صنعت، از تولیدکنندگان (سازندگان) و تامین کنندگان کالا تا پیمانکاران و در نهایت کارفرمایان و بهره‌برداران محترم می‌باشد.

تماس با سوتر

تهران، خیابان خرمشهر، خیابان عشقیار، پلاک 104، واحد 522266998 - 02189786971 - 021