قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۲/۲۲

چهارشنبه, 22 اسفند 1397

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۸ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۶۶ دلار و ۸۵ سنت رسید.

به نقل از رویترز، کاهش تولید اوپک و تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا موجب شده تا قیمت نفت امروز با افزایش مواجه شود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 18 سنت معادل 0.3 درصد افزایش به 66 دلار و 85 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با 25 سنت معادل نیم درصد افزایش به 57 دلار و 12 سنت رسید.

کاهش تولید های اوپک و متحدانش موجب شده تا قیمت نفت از ابتدای سال جاری تاکنون با افزایش مواجه شود. همچنین اعمال تحریم های نفتی آمریکا علیه ایران و ونزوئلا موجب شده تا بازار نفت بیش از پیش با کاهش عرضه مواجه شود و این در رشت قیمت ها موثر بوده است.

در ونزوئلا، قطع گسترده برق موجب شده تا اکثر بخش های این کشور آمریکای لاتین در طی 6 روز گذشته خاموشی گسترده ای را شاهد باشد و بیمارستان ها برای ارائه خدمات درمانی با مشکلات عدیده ای مواجه شوند. همچنین بسیاری از مواد غذایی در انبارها فاسد شده و صادرات نفت از پایانه اصلی این کشور با مشکل مواجه شود.

بانک بارکلیز اعلام کرد: «نارسایی شبکه برق ونزوئلا... احتمالا کاهش 700 هزار بشکه ای صادرات نفت ونزوئلا را سرعت خواهد بخشید.» اما به رغم این وضعیت همه شاخص ها نشان دهنده کاهش شکاف میان عرضه و تقاضا در بازار نیست.

بانک ملی استرالیا اعلام کرد، چشم انداز بازار نفت از برخی جهات افزایشی و از برخی جهات دیگر کاهشی است. نگرانی ها از کاهش رشد اقتصاد جهانی و رشد تولید نفت آمریکا از عوامل کاهنده قیمت و کاهش تولید های اوپک و تحریم های آمریکا علیه ایران و ونزوئلا از عوامل افزاینده قیمت نفت در طی ماه های آینده خواهد بود.

  • منبع خبر: تسنیم

شرکت بازاریابی سوتر

گروه بازاریابی و فروش سوتر، با تکیه بر دانش و تجربه حضور بالغ بر یک دهه کارکنان خود در صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور عزیزمان ایران، هم اکنون آماده ارائه هرگونه خدمات بازاریابی و فروش به واحدهای فعال در این صنعت، از تولیدکنندگان (سازندگان) و تامین کنندگان کالا تا پیمانکاران و در نهایت کارفرمایان و بهره‌برداران محترم می‌باشد.

تماس با سوتر

تهران، خیابان خرمشهر، خیابان عشقیار، پلاک 104، واحد 522266998 - 02189786971 - 021