قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۲/۱۸

شنبه, 18 اسفند 1397

قیمت نفت در پایان معاملات روز جمعه با ۵۶ سنت معادل ۰.۸ درصد کاهش به ۶۵ دلار و ۷۴ سنت رسید.

به نقل از رویترز، پس از انتشار آمارهای ناامید کننده از بازار کار آمریکا که موجب افزایش نگرانی ها در مورد کند شدن رشد اقتصاد جهانی و کاهش تقاضا برای نفت شد، قیمت نفت روز جمعه حدود یک درصد کاهش داشت.

در حالی که افزایش عرضه نفت آمریکا نیز در حال بر هم زدن توازن بازار است، قیمت نفت در پایان معاملات روز جمعه با 56 سنت معادل 0.8 درصد کاهش به 65 دلار و 74 سنت رسید. قیمت نفت برنت در این هفته یک درصد رشد داشت.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با 59 سنت معادل یک درصد کاهش به 56 دلار و 7 سنت رسید. اما قیمت نفت خام آمریکا در این هفته نیم درصد رشد داشت.

رشد میزان اشتغالزایی در آمریکا در ماه فوریه تقریبا متوقف شد و اقتصاد این کشور در این ماه تنها 20 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرد. این در حالی بود که میزان دستمزدها در بخش ساخت و ساز و چند بخش دیگر با کاهش مواجه بود. گزارش بازار کار آمریکا موجب شد تا قیمت نفت و شاخص های بازار بورس آمریکا افت کند.

دیگر عاملی که به بازارهای مالی ضربه زد سخنان روز پنجشنبه ماریو دراگی، رئیس بانک مرکزی اروپا بود که گفت اقتصاد اروپا در «یک دوره ضعف ادامه دار» قرار گرفته است.

برایان لا روز، تحلیلگر فنی موسسه یونایتد آیکپ در این باره گفت: «اگر شاهد تداوم افت شاخص ها در بازارهای بورس باشید، این مسئله در نهایت موجب کاهش قیمت نفت خواهد شد.»

تضعیف رشد اقتصادی آمریکا و اروپا در حالی است که در طی ماه های اخیر رشد اقتصادی در آسیا نیز رو به کاهش گذاشته است.

میزان صادرات چین در ماه فوریه نسبت به مدت مشابه سال قبل 21 درصد افت داشت که بیشترین افت در طی 3 سال گذشته بود. میزان واردات چین نیز در این ماه 5.2 درصد افت داشت.

  • منبع خبر: تسنیم

شرکت بازاریابی سوتر

گروه بازاریابی و فروش سوتر، با تکیه بر دانش و تجربه حضور بالغ بر یک دهه کارکنان خود در صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور عزیزمان ایران، هم اکنون آماده ارائه هرگونه خدمات بازاریابی و فروش به واحدهای فعال در این صنعت، از تولیدکنندگان (سازندگان) و تامین کنندگان کالا تا پیمانکاران و در نهایت کارفرمایان و بهره‌برداران محترم می‌باشد.

تماس با سوتر

تهران، خیابان خرمشهر، خیابان عشقیار، پلاک 104، واحد 522266998 - 02189786971 - 021