قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۲/۱۵

چهارشنبه, 15 اسفند 1397

قیمت نفت برنت پس از افزایش ۰.۳ درصدی در روز سه شنبه، امروز با ۰.۷ درصد افت به ۶۵ دلار و ۴۰ سنت رسید.

به نقل از رویترز، در حالی که احتمال افزایش تولید نفت آمریکا موجب شده تا کاهش تولید های اوپک و متحدانش تا حدودی خنثی شود، قیمت نفت امروز بیش از نیم درصد کاهش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا امروز با 41 سنت معادل 0.7 درصد کاهش به 56 دلار و 15 سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا روز دوشنبه تغییر اندکی را شاهد بود.

قیمت نفت برنت نیز پس از افزایش 0.3 درصدی در روز سه شنبه، امروز با 0.7 درصد افت به 65 دلار و 40 سنت رسید.

شرکت های شورون و اکسون موبیل امریکا دیروز پیش بینی خود از میزان تولید نفت در میدان پرمیان را منتشر کردند که نشان می دهد میزان تولید نفت شیل آمریکا باز هم افزایش خواهد یافت.

آمارهای منتشر شده توسط انستیتوی نفت آمریکا نیز نشان می دهد که میزان ذخایر نفت خام این کشور بیش از حد انتظار بوده است.

میزان ذخایر نفت خام آمریکا در هفته منتهی به اول مارس با 7.3 میلیون بشکه افزایش به 451.5 میلیون بشکه رسیده، در حالی که تحلیلگران انتظار افزایش 1.2 میلیون بشکه ای را داشتند.

افزایش تولید نفت در منطقه آمریکای شمالی موجب شده تا تاثیر کاهش تولید های اوپک و متحدانش در بازار تا حدی خنثی شود.

در همین حال، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا گفته ترامپ هرگونه توافق نامطلوب را رد خواهد کرد، اما در عین حال اضافه کرده که کاخ سفید کار بر روی رسیدن به یک توافق تجاری با چین را ادامه می دهد.

  • منبع خبر: تسنیم

شرکت بازاریابی سوتر

گروه بازاریابی و فروش سوتر، با تکیه بر دانش و تجربه حضور بالغ بر یک دهه کارکنان خود در صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور عزیزمان ایران، هم اکنون آماده ارائه هرگونه خدمات بازاریابی و فروش به واحدهای فعال در این صنعت، از تولیدکنندگان (سازندگان) و تامین کنندگان کالا تا پیمانکاران و در نهایت کارفرمایان و بهره‌برداران محترم می‌باشد.

تماس با سوتر

تهران، خیابان خرمشهر، خیابان عشقیار، پلاک 104، واحد 522266998 - 02189786971 - 021