برنامه های جدید شورای همکاری خلیج فارس برای توسعه پتروشیمی

دوشنبه, 12 آذر 1397

تولیدکنندگان پتروشیمی شورای همکاری خلیج فارس با اتخاذ راهبردهای جدد به دنبال حفظ قدرت رقابت پذیری هستند.

ه نقل از پلاتس، پس از گذشت 40 سال از زمانی که برای نخستین بار کراکینگ (cracking) گاز در شورای همکاری خلیج فارس انجام شد؛ صنعت پتروشیمی منطقه نه تنها برنامه دارد از خوراک گازی فاصله بگیرد؛ بلکه به دنبال مناطق جدیدی برای سرمایه گذاری ها تازه خود است.

مدیران ارشد صنعت پتروشیمی منطقه طرح هایی مانند حرکت به سوی استفاده از خوراک های سنگین تر و ساخت تاسیسات جدید در مکان هایی مانند ایالات متحده، چین و هند را به عنوان کلیدی ترین بخش راهبرد خود برای حفظ قدرت رقابت پذیری پتروشیمی های شورای همکاری خلیج فارس معرفی کردند.

راهبرد یاشده در حالی مطرح می شود که این منطقه خشک از لحاظ جغرافیایی با مشکلات فزاینده ای از سوی تولیدکنندگان پتروشیمی مبتنی بر خوراک گاز شیل ایالات متحده دست و پنجه نرم می کند. چرا که عرضه خوراک گاز اتان معمول در منطقه شورای همکاری خلیج فارس بسیار محدود است.

استفاده از خوراک مایع همچنین می تواند به عرضه طیف جدیدی از محصولات ویژه صنایع پایین دستی در منطقه بینجامد.

همچنین در راستای برنامه شرکت های بزرگتر برای توسعه پورتفولیوی محصولات خود از راه خریداری تولیدکنندگان کوچکتر محصولات ویژه (niche products)، قرار است ادغام ها و خریدهای بیشتری صورت گیرد.

عربستان سعودی، عمان، امارات متحده عربی، کویت، قطر و بحرین اعضای شورای همکاری خلیج فارس را تشکیل می دهند.

  • منبع خبر: پایگاه خبری نیپنا

شرکت بازاریابی سوتر

گروه بازاریابی و فروش سوتر، با تکیه بر دانش و تجربه حضور بالغ بر یک دهه کارکنان خود در صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور عزیزمان ایران، هم اکنون آماده ارائه هرگونه خدمات بازاریابی و فروش به واحدهای فعال در این صنعت، از تولیدکنندگان (سازندگان) و تامین کنندگان کالا تا پیمانکاران و در نهایت کارفرمایان و بهره‌برداران محترم می‌باشد.

تماس با سوتر

تهران، خیابان خرمشهر، خیابان عشقیار، پلاک 104، واحد 522266998 - 02189786971 - 021