قطر از اوپک خارج می‌شود

دوشنبه, 12 آذر 1397

وزیر انرژی قطر اعلام کرد این کشور از آغاز سال آینده میلادی از سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) خارج می‌شود.

به گزارش خبرگزاری رویترز از دوحه، سعد الکعبی امروز (دوشنبه، ۱۲ آذرماه) اعلام کرد که این کشور از ماه ژانویه سال ۲۰۱۹ میلادی از اوپک خارج می‌شود تا بر برنامه‌های بلندپروازانه گازی خود تمرکز کند.

وی با ادعای این که تصمیم قطر برای خروج از اوپک جنبه سیاسی ندارد، گفت: ما نمی‌گوییم که از تجارت نفت خارج می‌شویم، اما این (صنعت) توسط سازمانی کنترل می‌شود که یک کشور مدیریت آن را در اختیار دارد.

وزیر انرژی قطر گفت: تصمیم این کشور به اوپک اطلاع داده شده است؛ وی همچنین اعلام کرد قطر در نشست این هفته اوپک شرکت می‌کند و به تعهدات خود پایبند خواهد بود.

الکعبی با بیان این‎که قطر بر ظرفیت گاز خود تمرکز خواهد کرد، افزود: برای ما کاربردی ندارد که تلاش، منابع و زمان خود را در سازمانی قرار دهیم که بازیگر بسیار کوچکی در آن هستیم و نقشی در اتفاقات آن نداریم.

قطر که به گفته الکعبی ۵۷ سال سابقه عضویت در اوپک دارد، روزانه ۶۰۰ هزار بشکه نفت تولید می‌کند.

  • منبع خبر: شانا (شبکه اطلاعات رسانی نفت و انرژی)

شرکت بازاریابی سوتر

گروه بازاریابی و فروش سوتر، با تکیه بر دانش و تجربه حضور بالغ بر یک دهه کارکنان خود در صنعت نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی کشور عزیزمان ایران، هم اکنون آماده ارائه هرگونه خدمات بازاریابی و فروش به واحدهای فعال در این صنعت، از تولیدکنندگان (سازندگان) و تامین کنندگان کالا تا پیمانکاران و در نهایت کارفرمایان و بهره‌برداران محترم می‌باشد.

تماس با سوتر

تهران، خیابان خرمشهر، خیابان عشقیار، پلاک 104، واحد 522266998 - 02189786971 - 021